Problém s plesňou a vlhnúcimi stenami v tvojom rodinnom dome..

Ak máš problém s plesňou a vlhnúcimi stenami v tvojom rodinnom dome v Bratislave, je možné, že máš unik vody na rozvodoch pitnej vody alebo kúrenia vody.

Nech už ide o akýkoľvek typ úniku, je dôležité ho čo najskôr vyriešiť, aby sa predišlo ďalším škodám.

Našťastie existujú spoľahlivé spoločnosti v Bratislave, ktoré sa špecializujú na detekciu a opravu únikov vody. Ponúkajú moderné metódy detekcie, vrátane použitia vodíkovej metódy na presnú lokalizáciu poškodených potrubí. Tieto spoločnosti dokážu opraviť potrubie bez sekania a minimalizovať tak neporiadok a náklady spojené s tradičnými opravami.

unik vody pleseň

Ak máte domashasné poistenie, môže byť celý proces ešte jednoduchší. V prípade vytopenia a škôd môže poistovňa hradid určité náklady spojené s opravou uniku.

Preto neváhaj kontaktovať overenú firmu specializujjúcu sa na riešenie tohto problému vo svojej oblasti. S ich pomocou sa zbavíte problémov so skrytými únikmi vody a získate suchý a bezpečný dom.

mokré steny

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Vyhľadávanie úniku vody z potrubia

Vyhľadávanie úniku vody z potrubia Únik vody z potrubia je bežný problém, s ktorým sa stretáva mnoho spotrebiteľov a bežných domácností. Ak teda čelíte tomuto problému, je načase „začítať sa“ priamo k nám! Ako efektívne vyhľadať únik vody z potrubia?

Únik vody V prvom rade je za únik vody zodpovedný vlastník nehnuteľnosti. To znamená, že zodpovedá za celkovú údržbu a následnú opravu poškodených potrubí. Je potrebné spomenúť, že existuje veľmi veľa dôvodov, prečo môže voda unikať z potrubia. Tento únik môže následne spôsobiť rôzne škody na majetku vlastníka. Únik vody z potrubia- Kvôli čomu môže vzniknúť? Spomenieme pár príkladov toho, kvôli čomu môže vzniknúť únik vody z potrubia. Ako napríklad:Prudké zmeny teploty

unik vody - detekcia

Nielen my ľudia, ale i potrubie je náchylné na zmenu teploty. To znamená, že počas chladného obdobia zvykne voda a potrubie zmrznúť. Týmto spôsobom sa tečúca voda prediera nerovnomerným povrchom, keďže sa potrubia stiahne vplyvom chladu. Vďaka prudkým zmenám teplôt môže dôjsť k netesnostiam v potrubí, a teda i následnému úniku vody. Zanedbaný vodovodný systém a tvrdá voda Samozrejme, nekontrolovaný a neudržiavaný vodný systém sa môže dostať do fázy, kedy začne hrdzavieť a vznikne v ňom korózia. A hľa! Detekcia úniku vody je na svete, pretože v potrubí vznikne otvor. Rolu v poškodení potrubia môže hrať aj nekvalifikovaný inštalatér. Taktiež, následkom tvrdej vody (minerály) v potrubí môžu byť rôzne praskliny a upchávanie.

Tip: Ak vaše umývadlá, sprchy a toalety odtekajú oveľa pomalšie ako zvyčajne, jedná sa o upchaté potrubie. Detekcia úniku vody- Nechajte to na profesionála Ak sa v tomto smere nevyznáte, radšej sa ani nesnažte o opravu svojho potrubia. Mohli by ste totižto narobiť viac škody ako úžitku. Nesprávne materiály a montáže opäť vedú k netesnosti. Obyčajne je najlepšie zavolať si profesionálneho inštalatéra (vodoinštalatér). Presné zameranie poruchy Ako zistiť, odkiaľ pochádza únik vody? Použite tieto tipy, ktoré vám zaručene pomôžu nájsť miesto, odkiaľ môže voda unikať.

  • Najprv vypnite zdroj vody, a ak vodomer prestane zaznamenávať spotrebu vody- únik sa nachádza práve tu
  • Na hlavnom prívodovom potrubí vypnite uzatvárací ventil. Zapamätajte si čísla pred jeho vypnutím a po nejakom čase (cca 1 hod.) vodomer opäť skontrolujte. Ak sú čísla rovnaké, tak únik vody je vo vnútri budovy. Ak sa čísla zmenili- ide o únik vody z potrubia.

Známky toho, že vo vnútri uniká podzemná voda • Špinavá alebo hrdzavá voda, • Pokles tlaku vody pri použití vodovodných zariadení, • Syčivé alebo špliechajúce zvuky, • Nárast plesní alebo vodomilného hmyzu vo vašej domácnosti, • Zápach odpadových vôd (aj plesne).

Čo robiť, keď nájdete únik vody ?? Po tom, čo objavíte únik vody vo svojom dome, či inej budove, by ste mali ihneď kontaktovať profesionálneho inštalatéra, ktorý tento problém vyrieši a zabráni jeho opätovnému opakovaniu sa.

Únik vody a ako mu predchádzať

Miesto úniku vody z potrubia pomocou detektoru je možné lokalizovať na cca 20cm2, neni teda potreba rozkopať podlahu či stenu po trase potrubia, z čoho vyplíva že výrazne šetrí náklady na opravu potrubia a narušených konštrukcií, dokážeme lokalizovať únik vo vodovodnom potrubí, kúrení a podlahovom kúrení, ako v objektoch ale aj vo volných priestranstvách.

Detekcia úniku vody v potrubí je pre nás jednoduchá záležitosť. Používame detektor pre vyhladávanie úniku z kúrenia v miestach kde voda uniká z vodovodného potrubia alebo iného rozvodu ohrevu. Túto metódu je možné aplikovať metodou tzv. formovacieho plynu čo je zmes (5% vodík, 95% dusík), ktor´neni nejak toxický a je nehorlavý. Aplikácia plynu je teda naprosto bezpečná. Vodík je totižto lahší ako vzduch, a tak stúpa priamo na povrch.

lokalizacia potrubia

Kde je ho lahko možné detekovať a odhaliť teda miesto poruchy. Podla velikosti koncentrácie c jednotlivých meracích bodoch ho vieme jednoducho identifikovať s najsilnejšou odozvou teda miestom potencionálnym únikom. Detekcia je založená na jednoduchom princípe zopnutí dvoch čidiel vďaka vodivosti kvapaliny, preto sú tieto zariadenia opravdu lacné a zároven spolahlivé. Varujú nás včes pred potopou, vzniknutou napríklad chybným ventilom u práčky alevo prasknutou prívodnou tlakovou hadicou, môžu sa hodiť všade, kde je voda alebo aj odpadové potrubie: v stúpačkách, pod vaňou, v kúpelne alebo v technických miestnostiach ako je kotolna dielna prádelňa a tak ďalej ....

unik vody bratislava

Okrem detektoru by sme mali brať v úvahu celoročný servis, jak čo najrýchlejšie a čo najefektívnejšie zasiahnuť, aby bol rozsah škod opravdu minimáln. Tiež je vhodné okrem detektorov máť funčný telefonický kontakt na nonstop havarijnú službu, aby mohla čím skôr prísť odstrániť závadu. Ešte sa neskončila covid19 kríza a už je tu vojna na Ukrajine. Inštalatér zaistuje tento servis celoročne, takže môžu býť k dispozícií aj v sviatky alebo noci. Niektoré situácie môžu vyžadovať zásah aj v takých okamžikoch a môžu sa týkať okrem úniku vody v Bratislave aj upchatého odpadu, poruchy vykurovania alebo poruchy poistných ventilov čo spôsobia únik vody.Budte teda obozretný a zaistite si kontaktnú spolahlivú osobu – inštalatérsku furmu včas a nechajte si od nej preventívne poradiť aby sa žiadna z uvedených situácia nestala v prípade

keď necháte svoj byt alebo dom osamote a idete na dovolenku.

Metóda vyhľadanie plynom a jeho detekciou funguje jednoducho a geniálne

Vytopenie bytu či domu a dalšie vodovodné havárie sú najčastejšie poistné udalosti v Bratislave .Priemerná škoda sa pohybuje medzi 300 až 500 eur ale môže íst aj do tisícok eur. Úplne tomu zabrániť nemôžme, ale stačila by včasná reakci Oprava potrubia (detkcia únik vody). Podla údajov tohto roku bolo skoro 12 500 poistných udalostí hlásených pri úniku vody Bratislava . To sa týka len tych štastnejších ktorý majú poistenie na únik vody. Ale aj tý v konečnom dôsledku dostanú späť len zlomok skutočných škôd.enter image description here Nehovoriac o starosticah a práci. Detekcia uniku vody, rýchlo a spolahlivo Vás okamžite informuje o havarií vody a tým vzniknuté škody su minimálne.Musíme únik vody detekovať ihneď. Na vačšinu detekcia vody unikov vody prídeme až ked dojde k vážnym škodám. únik vody, A aká môže byť príčina uniku vody? Môže to byt kurenár ktorý Vám zle odviedol nekvalitnú prácu počas uloženia rozvodov vody. Inštalatér nedodržal technologický postup prác alebo sa jedná o vadu materialu. Dalším najčastejším prípadom je detekcia vody prasknuta trubka medzi vašim a susedovým bytom. Ak však tečie voda v šachte pravdepodobne praskla trubka. Ak voda tečia stále a vy vidíte odkial je to pre Vás dobrá správa. Ak vodu nie je vidno treba zamerať miesto únik vody a oprava potrubia. Občas sa môže stať, že Vám uniká voda aj keď sa nič nedeje.Niekedy naopak objem je taký malý, ze neni možné ho detekovať únik vody,. enter image description hereSituáciu ktorú sme vám vyššie opísali sa dá aj odborne nazvať prasknutým potrubím z ktorého uniká nebezpečná para alebo voda ktorá pomaly pohlcuje vašu domácnosť. Ovládanie inštalatérskych zručností na profesionálnej úrovni je pri každom výjazde základom Hneď ako dorazia naši odborníci na miesto havárie (40m v okolí Bratislavy), tak sa okamžite snažia danú situáciu zvládnuť čo najlepšie. Požiadajú všetkých civilných občanov čo sa nachádzajú v priestore havárie aby miesto opustili z dôvodu nebezpečenstva alebo možného poranenia. Následné analyzujú rýchlo situáciu a určia aký postup zvolia.

detekcia vody a meranie unik vody

Detekcia vody a meranie unik vody

Takže možno skonštatovať, že tepelno-izolačné vlastnosti rozvodu zďaleka nespĺňajú dnešné nároky na energetickú hospodárnosť, a plytvajú tak energiou na ohrev teplej vody. Zo skúseností vyplýva, že slabo pretekajúce WC môže znamenať stratu až 1000 litrov vody denne. Pri silnejšom prúde sa potom táto hodnota môže zdvojnásobiť.

enter image description here

Je tiež zlým tepelným vodičom. Pri rekonštrukcii je dôležité zladiť priebeh jednotlivých prác tak, aby netrvali príliš dlho a objekt bol v čo najkratšom termíne opäť obývateľný. Príčinou pretekajúcej toalety sposobuju unik vody je na 99% napúšťací ventil. Pri miernom zjednodušení sa dá skonštatovať, hrúbka izolácie spravidla zodpovedá priemeru potrubia, t.j. napr. rúrka DN32 musí byť vybavená tepelnou izoláciou o hrúbke minimálne 30mm.

enter image description here

Gravitačná sila takéhoto veľkého objemu vody, ktorý pretečie WC misou, pretlačí celý jej objem cez sifón až do kanalizácie a zanechá v potrubí čistú vodu, pripravenú pre ďalšieho návštevníka.

enter image description here

Nádržka je nádoba, v ktorej sa zhromažďuje veľké množstvo vody, ktorá potom veľkou rýchlosťou preteká cez sifón. Tajomstvom správneho fungovania splachovacieho mechanizmu je teda rýchle uvoľnenie veľkého množstva vody do WC misy.

Únik vody dokáže spôsobiť nemalé škody na majetu, preto je nutné ho čím skôr lokalizovať a opraviť !